Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


10 jan

Nationale ombudsman: communicatie NZa onvoldoende

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zond aan verzoeker, een apotheekhoudende huisarts, in de zomervakantieperiode het verzoek om informatie te verstrekken in het kader van een onderzoek over de inkoopvoordelen en praktijkkosten in 2007 bij houders van een apotheek. De NZa is het niet gelukt om gedurende en over het onderzoek op een dusdanige manier met de onderzochten te communiceren. Een punt van verbetering, volgens de Nationale Ombudsman

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zond aan verzoeker, een apotheekhoudende huisarts, in de zomervakantieperiode het verzoek om informatie te verstrekken in het kader van een onderzoek over de inkoopvoordelen en praktijkkosten in 2007 bij houders van een apotheek. De NZa is het niet gelukt om gedurende en over het onderzoek op een dusdanige manier met de onderzochten te communiceren. Een punt van verbetering, volgens de Nationale Ombudsman

capsule 10-01-2011 18:28
//Leuk geprobeerd van die huisarts, maar bij de ombudsman is niet veel te halen.// Klopt, maar je moet bij herhaling van de zaken er wel wat mee doen, bijv naar de rechter. Apothekers hebben in het verleden ook hun gelijk gekregen bij de Nationale ombudsman, maar de KNMP heeft er nooit iets mee gedaan.
entrepeneur 10-01-2011 17:11
Leuk geprobeerd van die huisarts, maar bij de ombudsman is niet veel te halen.
ANH JANSEN 10-01-2011 16:42
Achmea/Agis kunnen er ook wat van. Eerst na het sluiten van de markt komen zij met een deal met ZALV. Wachttijd voor de ad hoc en magistrale bereidingen kan oplopen tot 5 dagen als het met de weekend en feestdagen wat tegen zit. Heeft Achmea/Agis/De Friesland dit gecommuniceerd naar hun verzekerden? Wat zouden zij kiezen als zij de keuze kregen voorgeschoteld voor een polis bij een verzekeraar die apotheekhoudenden contracteert die nog steeds dezelfde dag kunnen leveren of blijven bij Achmea/Agis/De Friesland die eerst na 5 dagen kan leveren. Of de artsen moeten de noodoplossing toepassen en morfine en dormicum iedere 4 uur injecteren. De dienstapotheek ziet deze recepten graag komen: ANZ tarief per ampul. De "winst" voor Achmea/Agis/De Friesland ziet er met deze marktconforme reactie totaal anders uit. Apotheken verplichten om koerierskosten te betalen die de ZALV maakt om de magistrale bereidingen te kunnen leveren is juridisch onhaalbaar. ZALV heeft nu het monopolie voor een 6 tal bereidingen. Het zit er dik in dat dit wordt uitgebreid naar alle magistrale bereidingen. ZALV is extra verdienmodel voor Brocacef/Celesio. Betaald door de openbare apotheken middels het 7.50 virtuele wmg tarief. De KNMP zal als belangenbehartiger van alle openbare apotheken nu aan de juridische bel moeten hangen om dit onzalig idee van Achmea/Agis/De Friesland van tafel te krijgen. Bezwaartermijn van 6 weken is binnenkort verstreken. Frans Moss! Actie.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.