Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


04 mei

Mega-apotheek verrijst in Gorinchem

De bouw van een uitzonderlijk grote apotheek in Gorinchem gaat dinsdag van start. Het gebouw van vierduizend vierkante meter langs de A15 kost ruim twintig miljoen en moet over anderhalf jaar klaar zijn. Op den duur biedt de mega-apotheek werk aan minstens honderd mensen. (Nederlands Dagblad)

De bouw van een uitzonderlijk grote apotheek in Gorinchem gaat dinsdag van start. Het gebouw van vierduizend vierkante meter langs de A15 kost ruim twintig miljoen en moet over anderhalf jaar klaar zijn. Op den duur biedt de mega-apotheek werk aan minstens honderd mensen. (Nederlands Dagblad)

Meijer Apeldoorn 08-05-2012 18:29
Zou me niks verbazen: bij de Azivo apotheek wordt al decennia creatief met de cijfers omgesprongen om het op papier althans winstgevend te laten lijken.
100% bezorgen is de dood voor elke farmaceutische onderneming, hoe groot de apotheek ook is.
adiyaman 06-05-2012 13:57
"Vanwege de hoge prijzen die betaald moeten worden voor een apotheek, worden veel apotheken in Nederland en Belgie tegenwoordig overgenomen door groothandels- en drogisterijketens. Dat is op zich geen probleem, omdat consumenten hierdoor niet onthouden worden van farmaceutische dienstverlening door gekwalificeerde
apothekers. Toch mislukte het eerste experiment, dat was opgezet door de Britse drogisterijketen Boots. In 1999 begon Boots met het openen van apotheekafdelingen
in haar winkels als een reactie op de wijziging in de Nederlandse wet die het verbod op loondienst schrapte. De onderneming bood een soort 'para-professie' aan doordat zij zich specialiseerde in het aanbieden van receptgeneesmiddelen en niet of nauwelijks in het verlenen van diensten. De uiteindelijke mislukking van het experiment van Boots kan gedeeltelijk verklaard worden door de gespannen Nederlandse arbeidsmarkt toendertijd en wellicht ook door de onbekendheid van de apotheekafdelingen
van Boots bij het Nederlandse publiek. Echter, de analyse in
hoofdstuk 7 laat zien dat waarschijnlijk ook de tegenwerking door andere apothekers(het niet willen samenwerken, bepalingen in de Nederlandse Apotheek Norm),
zorgverzekeraars (problemen met medewerkersovereenkomsten) en artsen (het niet willen samenwerken, elektronische voorschriften) hieraan bijdroeg. De drogisterijketen
Etos, die de Boots-vestigingen in 2001 gekocht heeft, is een vergelijkbaar experiment."
bron: Dissertatie Niels Philipsen d.d. 11-12-2003. Inmiddels bijna 10 jaar verder en het "miljoenenspel" waar wijlen J.L.M. Nieuwenhuis het heeft gaat verder.
adiyaman 05-05-2012 21:47
Apotheker moet zich aan regels houden Voorzitter KNMP waarschuwt: ZWOLLE — „Apothekers moeten zich onthouden van activiteiten die het geneesmiddelenverbruik stimuleren en van activiteiten, die commercieel gezien zo interessant zijn, dat ze op geen enkele manier door de beugel van de beroepsethiek kunnen". Voorzitter drs. J. L. M. Nieuwenhuis van de Koninklijke Nederlandse maatschappij ter bevordering der pharmacie zei dit vandaag in Zwolle op de algemene vergadering van de KNMP. Die beugel van de beroepsethiek is volgens de KNMP voorzitter „kleiner dan sommige apothekers denken. Apothekers, die zo opgaan in hun miljoenenspel met medicijnen dat zij de spelregels niet meer in acht nemen of een overtreding daarvan beschouwen als een daad van zeer bijzonder goed koopmanschap".
bron: Reformatisch Dagblad d.d. 10-10-1979.
ANH JANSEN 04-05-2012 22:44
http://www.mayoclinic.org/pharmacy-jobs-rst/areas.html

Erasmus trekt een heel grote broek aan. Wil de Mayo Clinic van Europa worden. Heeft dan een heel, heel, heel lange weg te gaan en maakt een valse start met de bouw van dit mega apotheek gebouw.

Link geeft aan hoe ze dat doen bij Mayo Clinic. Doorklikken. Wellicht kan de bouw nog worden gestaakt wegens voortschrijdend inzicht.

Achmea is de dominante verzekeraar in het verzorgingsgebied van Erasmus. Academische ziekenhuizen hebben daarnaast een apart pot geld: de belastingbetaler.

Zijn beide financiers iets gevraagd?

Mayo Clinic doet het op eigen kracht. Dat is toekomstbestendiger. Heel aparte bedrijfscultuur.

Erasmus zal dan ook nooit een Mayo Clinic worden.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.