Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


18 jan

Kinderantibioticum maandag weer beschikbaar

Amoxicillinedrank is naar verwachting vanaf maandag 21 januari weer beschikbaar. Dit zei René van Doorn, algemeen directeur van fabrikant Sandoz vrijdag. Het bij kinderen veel voorgeschreven middel was enkele weken niet verkrijgbaar wegens tekorten bij de fabrikant. (Medisch Contact)

Amoxicillinedrank is naar verwachting vanaf maandag 21 januari weer beschikbaar. Dit zei René van Doorn, algemeen directeur van fabrikant Sandoz vrijdag. Het bij kinderen veel voorgeschreven middel was enkele weken niet verkrijgbaar wegens tekorten bij de fabrikant. (Medisch Contact)

Meijer Apeldoorn 20-01-2013 00:28
Vroeger waren er ook maar twee leveranciers? Ja inderdaad, maar wel twee leveranciers met een patent.( clamoxyl en flemoxin).
Uiteraard niet te vergelijken met een patentloze,generieke markt.
Het uitdunnen van de generieke markt wordt wel degelijk veroorzaakt door het preferentiebeleid.
Het zou handig zijn als de generiek boeren elkaar toevallig tegenkwamen op de golfbaan( zoals ook onze ZN-ers) en eens wat afspraken zouden maken over het volledig terugtrekken van een aantal generieken.
Vervolgens gaat er 1 weer leveren tegen de nieuwe " realiteits" prijs.
Valt er voor iedereen weer een fatsoenlijke boterham te verdienen, zonder dat er mensen op straat moeten worden gezet.
schuiringa 19-01-2013 22:52
Laat de patient voelen wat de vrije markt betekend.

Grote jongen zijn wanneer je op de blaren moet zitten.

henricop 19-01-2013 10:32
Vroeger waren er ook maar 2 fabrikanten! Gist Brocades en Beecham.
Ook toen was amoxicilline al niet heel duur. Kan me nog herinneren dat je rechtstreeks kon bestellen bij Beecham. 5 halen 4 betalen.
henricop 19-01-2013 09:44
De vraag naar het middel was zodanig opgelopen, dat Sandoz tijdelijk niet genoeg kon leveren, zegt Van Doorn: ‘Het heeft te maken met een griepgolf die eerder komt dan verwacht, en het feit dat andere fabrikanten zijn gestopt met de productie.’
Volgens de voorzitter van de KNMP, Rik van der Meer, was het tekort het gevolg van het systeem waarbij verzekeraars een preferente leverancier aanwijzen voor een product, staat op de site van het KNMP: ‘Als de huidige tendens doorzet krijgen we steeds meer te maken met medicijntekorten. Het systeem van aanwijzing door zorgverzekeraars van specifieke generieke medicijnen leidt er in een aantal gevallen toe dat generieke fabrikanten de Nederlandse markt verlaten. Volgens Van Doorn geldt voor amoxicilline geen preferentiebeleid.

Het is niet slim om steeds de waarheid geweld aan te doen Rik!

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.