Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


23 okt

Kamerbrief over bekostiging geneesmiddelen in de medisch specialistische zorg

Brief van minister Schippers (VWS) aan de Tweede Kamer over bekostiging geneesmiddelen in de medisch specialistische zorg.

Brief van minister Schippers (VWS) aan de Tweede Kamer over bekostiging geneesmiddelen in de medisch specialistische zorg.

ANH JANSEN 23-10-2013 18:47
http://www.rijksoverheid.nl/ministeries/vws/documenten-en-publicaties/kamerstukken/2013/10/23/beantwoording-kamervragen-over-de-invloed-van-het-apollo-netwerk-op-het-beleid.html

En de Minister draait weer een eind weg.

7.
Klopt het dat Nederland jaren achterloopt bij andere landen als het gaat om prijsafspraken met de innovatieve farmaceutische industrie?
7.
Nederland zat niet in de voorhoede van Europese landen als het gaat om het maken van prijsafspraken tussen de overheid en farmaceutische bedrijven,

8.
Op de website van de Europese Commissie staat een recent rapport van de werkgroep Managed Entry Agreements. Dit is een werkgroep onder de Steering Group on Access to Medicines in Europe. Het rapport bevat veel informatie over alle soorten overeenkomsten die in lidstaten van de EU worden toegepast bij de vergoeding van geneesmiddelen. Onder andere België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zweden en het Verenigd Koninkrijk hanteren dergelijke overeenkomsten.

Landen die voorop lopen dus. Met een NHS/Scandinavisch model dus. Gezond verstand model dus.

Ik verwijs graag verder naar dat rapport. Het rapport kan worden gevonden met behulp van de volgende link: http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/healthcare/files/docs/mea_report_en.pdf

16.
Ik draai het graag om. Als het ministerie geen enkel contact zou hebben met farmaceutische bedrijven, komt er niets terecht van het geneesmiddelenbeleid én van financiële arrangementen. Ik benadruk wel opnieuw dat alle contacten zorgvuldig moeten zijn, met grote alertheid op het voorkomen van ongewenste beïnvloeding.

--Tja, en zo zijn de NOAC's er door gekomen. VWS is zeer alert. Jammer dat de ongewenste beïnvloeding door de financiële sector niet is opgemerkt en nog immer niet is opgemerkt.
ANH JANSEN 23-10-2013 18:37
http://www.rijksoverheid.nl/ministeries/vws/documenten-en-publicaties/kamerstukken/2013/10/23/beantwoording-kamervragen-over-het-bericht-dat-het-ministerie-van-volksgezondheid-welzijn-en-sport-de-afgelopen-vier-jaar-bijna-een-ton-heeft-geschonken-aan-het-apollo-netwerk.html

Een andere kamerbrief. Hier over sponsoring, Apollo-netwerk, expertise en wie het allemaal optypt: Marjolein, de nicht van Bep uit Cothen.

Waarom Bep en Marjolein? Kamervragen en de Telegraaf?

8.
Er zijn geen opdrachten aan Accenture verstrekt op het gebied van de geneesmiddelenvoorziening. VWS-breed zijn tussen 2007 en heden in totaal drie opdrachten aan Accenture gegeven:

2007: EPD (€ 14.082)
2010: Digitalisering van documentenhuishouding (€ 54.176) 2011: Review van het Kamervragenproces in ‘Marjolein’, het digitale documentenmanagementsystyeem van VWS (€ 5.831).

Het digitale documentenmanagementsysteem? VWSspeak?

De denkwijze in de antwoorden is typerend voor VWS; de schaamte voorbij.

15.
In het Apollo netwerk is afgesproken om niet naar buiten te treden behoudens met eventuele afgeronde rapporten van het netwerk.

Het uitbrengen van publicaties is geen doel op zichzelf van het Apollo netwerk.

1, 3 en 4.
Bij de totstandkoming van consistent beleid is het uitwisselen van standpunten, expertise en praktijkkennis en het op uitvoerbaarheid toetsen van beleid van essentieel belang. Dit is noodzakelijk vanwege de complexiteit van de zorg en de samenleving waarin deze wordt geleverd.
Ministeries hebben niet alle kennis in huis maar zoeken bij hun beleidsthema’s de dialoog met partijen die betrokken zijn bij het beleid en die een belangrijke rol hebben bij de uitvoering ervan. Zij beschikken immers over de praktijkkennis met betrekking tot de uitvoering en kunnen vanuit praktijksituaties de realiteit en effectiviteit van beleidsvoornemens inschatten en toetsen.

-Tja. Consistent beleid?

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.