Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


06 feb

Eenzijdige opzegging overeenkomst Achmea en Dienstapotheek Zoetermeer

Bijgaand de brief over de eenzijdige opzegging van de overeenkomst 2013 tussen Achmea en Dienstapotheek Zoetermeer.

Bijgaand de brief over de eenzijdige opzegging van de overeenkomst 2013 tussen Achmea en Dienstapotheek Zoetermeer.

henricop 07-02-2013 13:59
Het ware gezicht van Achmea zal tevoorschijn komen!

Ik heb ze inmiddels drie brieven gezonden over de eenzijdige aanpassing tarieven 2013. Geen enkele reactie. In hun kleurrijke kwaliteitsfolder 2013 schrijven ze dat ze in overleg met partijen tot deze aanpassing gekomen zijn.
Fijn dat die partijen (wie zijn het? Zal de KNMP wel wezen en Napco en Mediq) ook zonder dat ik dat weet mijn tarieven aanpassen. Ik heb nauwelijks Achmea bejaarden en kan dus nooit de daling met medicatiebeoordelingen compenseren!

Het is bij Achmea tekenen bij het kruisje en niets anders.
ANH JANSEN 07-02-2013 13:31
De hele onderbouwing van de financiering van de ANZ via de tarieven is door de prestatie bekostiging en de invoering van de vrije prijzen en tarieven verdwenen; het gebouw is door de eigen fundering gezakt.

Achmea/Agis heeft zelf basispolissen waarbij zij verzekerden verplichten bij een internet apotheek medicijnen af te nemen. Die dragen niet bij aan de financiering van de ANZ diensten.
De opmars van de poli-apotheken en de overheveling van de dure middelen hebben de EU inkomsten van de openbare apotheken, de Stenen Apotheken, verder doen afnemen.

Met de invoering van vrije prijzen en tarieven is expliciet door de toezichthouder aangegeven dat verzekeraars selectief moeten inkopen naar prestatie. Dat verzekeraars daar een broertje dood aan hebben is duidelijk: alles onder de THS en een nul tarief is ook een tarief.

De olie in het systeem is verder geheel afgetapt; de inkoopvoordelen zijn weg. De groothandels mogen nu zelfs 21 cent per doosje rekenen voor hun kosten. Te betalen door de Stenen Apotheken. Dat weer wel.

Apotheek van inschrijving bestaat niet meer. Dat men vaak bij eenzelfde apotheek gaat wil niet zeggen dat die apotheek kan rekenen op extra inkomsten. 4 verzekeraars volgen de NZa beleidsregel; kopen selectief ANZ in met een reistijd van 45 minuten. De Stenen Apotheek mag voor die verzekeraars niet eens de ANZ doen! Marktaandeel van die verzekeraars? 80% op de relevante markt!

De verzekeraars die Achmea/Agis volgen moeten zich maar eens achter de oren krabben. Dat alle verzekeraars 'budgettair' neutraal willen werken is hun eigen businessplan. En dat daarbij budget 2011 geldt voor de komende jaren is wel heel innovatief.

Gaat niet werken.

En de NMa wacht de meldingen in ruste af. Een ANZ apotheek die kennis heeft van alle tarieven?
Meijer Apeldoorn 07-02-2013 10:06
De wolf gooit zijn grootmoeder vermomming af en laat zijn ware gezicht (tanden) zien.
Dreigt/chanteert met eventuele rechtzaak, schadevergoeding en inhouding op openstaande vorderingen( of dit juridisch is toegestaan is nog maar de vraag).
Het bekende patroon.
Dat er wordt geprocedeerd, als ze het er al op laten aankomen, met het geld van de premiebetaler doet niet ter zake.
FarmaActueel 06-02-2013 18:03
De link is vernieuwd en nu leesbaar
Meijer Apeldoorn 06-02-2013 17:18
deze brief is niet leesbaar.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.