

Farma Actueel Nieuwsbrief
OV50 Frank van Wijck: Links generiek voorschrijven, rechts dure geneesmiddelen betalen.
Geachte collega’s
Wat luchtiger nieuws deze week. Verneem hoe Carlo met vakantie ging en hoe de apotheek in West-Friesland gevoerd wordt.En Frank van Wijck bekritiseert het plan van de Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen hoe de dure geneesmiddelen dienen te worden gefinancierd. Dit en Méér bij FarmaActueel.
Deze week
Column Carlo Schneider: Vakantie
Vakantie! Jaja, een vakantiecolumn in december. Had even tabak van de farmacie en terwijl u zich uit de naad werkte zat ik vorige maand in verweggistan. Ondergetekende is al 25 jaar een verwoed globetrotter.
Drijfveren: Het genie is de gave te kiezen West-Friesland was tot het jaar 1299 een boerenvrijstaat waar ze geen Hollandse graven boven zich dulden. Een autonome heerlijkheid dus. Vanaf 1840 werd het gebied een deel van de provincie Noord-Holland. Apotheker Elze Alons komt zelf uit Friesland: “Het verklaart de naam West-Friesland; want ook al ligt dit gebied duidelijk aan de oostkant van Noord-Holland, het ligt ten westen van Friesland.” (Farmamagazine) >>> Lees verder (Artikel)
Frank van Wijck: Links generiek voorschrijven, rechts dure geneesmiddelen betalen. “Door de voordelen van ontschotting te laten liggen, lopen we geld mis dat we zouden kunnen investeren in vernieuwing.” Het FD focust op één manier waarop die investering in vernieuwing vorm zou kunnen krijgen. Namelijk door de besparing die kan worden gerealiseerd door in de huisartsenzorg geneesmiddelen doelmatig voor te schrijven, aan te wenden voor de financiering van nieuwe dure geneesmiddelen. (Arts en Auto) >>> Lees verder (Artikel)
Webcasts op FarmaActueel
Nu online: Afscheid van Mathieu Tjoeng als ziekenhuisapotheker
Nu online: Webcasts Highlights Ziekenhuizen
Nu online: Ziekenhuisfarmaciedagen 2016
Nu online: Nictiz symposium "Nier in het vizier"
Overig nieuws op FarmaActueel
Antidepressiva zijn nutteloos en schadelijk
Mariëtte van de Lustgraaf-Wielens nieuwe voorzitter SPOA
Drijfveren: Het genie is de gave te kiezen
Promotieonderzoek Tonneke Beijers uit Asten: Chemo veroorzaakt vaak zenuwschade
Immunogeniciteit van biosimilars
Informatiebehoeften van patiënten over geneesmiddelen
Overzicht van gepast gebruik: acties door de keten heen
Opnieuw forse toename van gebruik medicinale cannabis
Apothekersassistente LUMC voor rechter
Rapport SiRM: 'Versterken inkoop geneesmiddelen'
Kamerbrief over evaluatie overheveling groeihormonen
Beantwoording Kamervragen over de website Dokteronline.nl
Kamerbrief over stand van zaken werkgroep geneesmiddelentekorten
Apotheek bepaalt toch keuze glucosemeter
Asten "gestraft' voor het efficiënt voorschrijven van medicijnen door de Astense huisartsen.
Apotheek Jansen is de tweede apotheek die volgens IGZ voldoet aan de GDS-norm
Frank van Wijck: Links generiek voorschrijven, rechts dure geneesmiddelen betalen.
Schippers legt criteria voor sluis dure medicijnen vast
Column Carlo Schneider: Vakantie
‘Farmabedrijven vragen gewoon te veel voor medicijnen’
Farmabedrijven: gebruik besparing bij huisarts om dure kankermiddelen te betalen
Roep om nachtapotheek in Zoetermeer
Oproep voor Roche Oncology Award.
Henk Jan Out: Leve het geneesmiddel!
FarmaActueel wenst u veel leesgenoegen.
Dr. Berry A.M. van Schaik MBA
Blijf op de hoogte
Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.