

Farma Actueel Nieuwsbrief
OV32 Consumentenbond: Drogisterijen en apotheken schieten tekort in voorlichting
Geachte collega’s
De Consumentenbond op pad geweest in de apotheken: voorlichting schiet tekort. De farmaceutische industrie werkt aan een nieuw systeem om echte medicijnen snel van vervalsingen te onderscheiden. En een blog van voormalig hoofdinspecteur IGZ over indicatoren. Nederland is op vakantie. Dit en Méér bij FarmaActueel.
Meest gelezen berichten op FarmaActueel
Blokjescode tegen vals medicijn De farmaceutische industrie werkt aan een nieuw systeem om echte medicijnen snel van vervalsingen te onderscheiden. Het is de bedoeling dat elk doosje geneesmiddelen de komende jaren een unieke blokjescode krijgt. De cijfers daarachter worden totaal willekeurig getrokken uit een enorm groot bestand met getallen. (AD) >>> Lees verder (Artikel)
Consumentenbond: Drogisterijen en apotheken schieten tekort in voorlichting Een zalfje dat in combinatie met andere medicijnen risico geeft op bloedingen mag niet zomaar meegegeven worden bij de drogist en apotheek. Toch gebeurt dat bij ruim de helft van de 40 drogisterijen en bij bijna een zesde van de 40 apotheken die de Consumentenbond bezocht. >>> Lees verder (Artikel)
Blog Wim Schellekens, voormalig hoofdinspecteur IGZ Indicatoren zijn onmisbaar, maar ze blijven een hulpmiddel en geen doel op zichzelf. Ze zijn alleen kwaliteitverbeterend en motiverend voor zorgverleners als aan voorwaarden is voldaan. Pas dan zijn ze ook nuttig in het stelsel: voor patiënten, zorgverzekeraars en IGZ. >>> Lees verder (Artikel)
Webcasts op FarmaActueel
Nu online: Webcasts ESCP 2015: Acquisition of pharmaceutical skills
Nu online: PostEULAR en PostASCO en Budgetimpact Dure Geneesmiddelen 2015
Nu online: Webcasts Bereidingen t.b.v. de Thuissituatie
Nu online: Webcasts Apotheken op Stoom
Overig nieuws op FarmaActueel
Consumentenbond: Drogisterijen en apotheken schieten tekort in voorlichting
Antipsychotica vier keer vaker in verpleeghuis
Blog Wim Schellekens, voormalig hoofdinspecteur IGZ:
Nieuw in RKZ: poliklinische apotheek
Nieuwe declaratiestandaard: overgrote deel bestanden goedgekeurd
Nieuwe antiglutenpil helpt niet bij echte intolerantie
Blokjescode tegen vals medicijn
FarmaActueel wenst u veel leesgenoegen.
Dr. Berry A.M. van Schaik MBA
Blijf op de hoogte
Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.