

Farma Actueel Nieuwsbrief
OA04 Topdrukte in de apotheek voor de jaarwisseling
Geachte collega’s,
De spanning tussen zorgverzekeraars en apotheken loopt verder op. Budgetpolissen vergoeden alleen nog farmaceutische zorg bij specifieke apotheken. Zorgen ook om de indicatie bij herhaalrecepten. Maar ook (relatief) goed nieuws: het was weer topdrukte bij apotheken eind 2014. Dit en méér bij FarmaActueel.
Meest gelezen berichten op FarmaActueel
Topdrukte in de apotheek voor de jaarwisseling De decemberdrukte in 2014 zorgde voor een recordaantal verstrekkingen in Nederlandse apotheken. Vanaf de week voor Kerstmis piekte het apotheekbezoek en was het aantal geneesmiddelverstrekkingen vaak meer dan 30% hoger dan normaal. De meeste mensen met een herhaalrecept hadden hun eigen risico in 2014 al opgemaakt. (SFK) >>> Lees verder (Artikel)
Bij herhaalrecepten moet actuele indicatie duidelijk zijn Het voorschrijven van een herhaalrecept voor een medicatie waarvan de indicatie is bepaald door een medisch specialist, dient herleid te worden tot een actuele indicatie en noodzaak van het verder voorschrijven van die medicatie door de betreffende specialist.(Medisch Contact) >>> Lees verder (Artikel)
Budgetpolis VGZ contracteert exclusief twee apotheekketens Zorgverzekeraar VGZ heeft voor haar budgetzorgverzekering 'Goede Keuze Polis' per 1 januari contracten gesloten met alleen de ketens Service Apotheek en Mediq. Daarbij zijn alle zelfstandige apothekers uitgesloten. Patiënten die de polis hebben afgesloten, krijgen van VGZ slechts de helft van de kosten vergoed als ze medicatie halen bij een zelfstandige apotheek.(PW) >>> Lees verder (Artikel)
Webcasts op FarmaActueel
Nu online: Webcasts Post-ASHP/nieuwjaarsrede van NVZA-voorzitter Mathieu Tjoeng
Nu online: Webcasts Expertmeeting Ziekenhuisfarmacie
Nu online: Webcasts NVZA Lustrum
Nu online: Webcasts Highlights Ziekenhuizen 2014
Nu online: Webcasts Inkoop van geneesmiddelen en het mededingingsrecht
Nu online: Webcasts Achmea 2014: Beleid en speerpunten
Adverteerders
Spruyt hillen: de website
W&P Personeel en Salaris: Méér dan personeels- en salarisadministratie
Sun: De Sun website
Vacatures: Hoogeveen, Ijsselstein, Velp, Amersfoort, Enschede, St. Maarten, Velp, Rotterdam, Geldrop, ’s Gravesande, Nijmegen, Baarn, Gennep, Arnhem, Enschede, Roosendaal, Amersfoort, Rotterdam, Tilburg, Den Haag, Haarlem, Valkenburg, Gouda, Amersfoort, Amsterdam, Hulst, Meppel.
Overig nieuws op FarmaActueel
Nieuwjaarsrede NVZA-voorzitter
Faillissementen zijn heel gunstig
Topdrukte in de apotheek voor de jaarwisseling
“Het systeem geeft de verkeerde prikkels”
Bij herhaalrecepten moet actuele indicatie duidelijk zijn
Boek "Farmacie, van pillen tot patiëntenzorg"
Budgetpolis VGZ contracteert exclusief twee apotheekketens
Kluis uit apotheek gestolen in Hoogeveen
Ziekenhuizen kopen samen biologicals in
Angst voor pillen tijdens zwangerschap
Huisartsen voelen wurggreep zorgverzekeraars
IVM en Intrakoop weken samen voor betere en veilige farmaceutische zorg
FarmaActueel wenst u veel leesgenoegen.
Dr. Berry A.M. van Schaik MBA
Blijf op de hoogte
Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.